Meer leads via je website met een krachtig contentmodel

Meer leads via je website
De kosten van leadgeneratie stijgen en steeds meer B2B-marketeers merken dat campagnes minder rendement opleveren. De vraag is dus: hoe zorg je voor meer leads via je website, zonder de afhankelijkheid van dure campagnes? Samen met Renzo en Armand van Sigma Solutions ontdekten we hoe een slim contentmodel de sleutel kan zijn tot betere leads en meer resultaat.

✨ Wil je de volledige opname terugkijken? Dat kan hier: Webinar: Meer leads via je website (Leadinfo x Sigma Solutions)

Waarom content de basis is voor betere leads

Volgens onderzoeken van Gartner en McKinsey start 81% van alle aankoopprocessen met een online zoekopdracht. En maar liefst 90% van de B2B-kopers zegt: “Als ik je nodig heb, vind ik je zelf wel.”

Daar komt nog bij dat kopers 27% van hun beslistraject besteden aan eigen online research. Dit onderstreept hoe belangrijk het is dat jouw website niet alleen zichtbaar is in Google, maar ook een sterke inhoudelijke basis biedt.

Een goed ingericht contentmodel zorgt ervoor dat je gevonden wordt op relevante zoektermen, je de klantreis ondersteunt van oriëntatie tot aankoop en bezoekers laat converteren op het moment dat voor hén juist is.

Het Infinity-model: leads genereren en klanten behouden

Sigma Solutions werkt met een infinity-model voor de klantreis. Dit laat zien dat leadgeneratie geen lineair proces is, maar een doorlopende cyclus:

  • Linkerkant (Leadgeneratie): bewustwording, identificatie, overweging en aankoop.
  • Rechterkant (Customer Lifetime Value): klantbehoud, upsell en loyaliteit.

Het idee: nieuwe klanten aantrekken kost tijd, maar waardevolle klanten behouden en verder helpen levert structureel meer op.

Het ideale klantprofiel (ICP) als startpunt

Een belangrijk fundament om meer leads via je website te krijgen is het vaststellen van je ideale klantprofiel (ICP). Bij Sigma Solutions bestaat dat profiel uit:

  • Industrie: productie, groothandel en distributie.
  • Locatie: voornamelijk Nederland.
  • Bedrijfsgrootte: mkb, vaak tussen 5 en 25 medewerkers.
  • Budget & ambitie: investeringsbereidheid en groeidoelen.
  • DMU’s: vaak directeur/eigenaar of oprichter.
  • Technologie: ERP-systemen zoals Exact Online of Microsoft Dynamics.

Door dit profiel scherp te definiëren, weet je wie je wél en níet wilt aantrekken. Je content en campagnes worden daardoor veel effectiever.

Case: meer leads via de website van DMWheels

Een praktijkvoorbeeld is DMWheels, een familiebedrijf dat industriële wielen produceert (bekend van onder andere de Efteling-achtbanen).

Het bedrijf wilde zich online sterker positioneren en werkte met Sigma Solutions aan een uitgebreid contentmodel. Denk aan:

  • pagina’s per producteigenschap (zoals hittebestendige wielen of lage rolweerstand);
  • cases per toepassing (bijvoorbeeld in de voedingsindustrie of pretparken);
  • filters waarmee bezoekers eenvoudig kunnen navigeren naar de juiste oplossing.

Het resultaat:

  • betere vindbaarheid op specifieke zoektermen;
  • duidelijke signalen van koopintentie (bijv. veel bekeken productgroepen);
  • meer kwalitatieve leads die direct aansluiten bij de salesdoelen.

Hoe je contentmodel meer leads oplevert

Een contentmodel werkt alleen als het inspeelt op de behoeften van je persona’s. Een inkoper zoekt gericht op specificaties, terwijl een R&D-manager eerder inspiratie of een datasheet wil downloaden. Daarom is variatie cruciaal.

Belangrijke elementen in je model zijn:

  • Productgroepen en eigenschappen (bijv. draagkracht, temperatuur, rolweerstand).
  • Toepassingen en sectoren (bijv. automotive, farmaceutisch, retail).
  • Conversiemechanismen per fase:
    • brochure of nieuwsbrief in de oriëntatiefase;
    • whitepaper of datasheet voor de technische onderzoeker;
    • offerte- of demo-aanvraag in de beslisfase.

Zo bied je altijd de juiste drempel om te converteren – passend bij waar de bezoeker zich bevindt in zijn reis.

Van bezoekers naar leads: Leadinfo en Pipedrive

Maar hoe maak je die bezoekers tastbaar voor sales? Daar komt Leadinfo in beeld.

  • Leadinfo herkent welke bedrijven je website bezoeken.
  • Je ziet welke pagina’s zij bekijken en hoe vaak ze terugkomen.
  • De tool koppelt dit gedrag direct aan concrete contactpersonen.

Dankzij de koppeling met Pipedrive (of andere CRM-tools) kun je die data meteen vertalen naar een gestructureerde opvolging. Denk aan:

  • automatische taken inplannen (connectie op LinkedIn, opvolgmail, telefoontje);
  • leadinformatie verrijken met bedrijfsdata;
  • inzicht delen tussen marketing en sales.

Dit maakt het verschil tussen een naamloze websitebezoeker en een gekwalificeerde lead.

Salesmanagement: structuur maakt het verschil

Een goed contentmodel en tools zoals Leadinfo leveren waardevolle signalen op. Maar zonder gestructureerde opvolging gaan veel kansen alsnog verloren.

Sigma Solutions laat zien hoe zij dit aanpakken. Ze werken taakgestuurd in Pipedrive en hebben vaste touchpoints in hun opvolging (LinkedIn → e-book → mail → belafspraak). Daarnaast hebben ze in hun pipeline management duidelijke fasen vastgesteld (suspect → prospect → discovery → deal).

Het resultaat? Een aanzienlijk hoger percentage afspraken dat doorstroomt naar daadwerkelijke klanten.

Conclusie: zo realiseer je meer leads via je website

Dit webinar liet duidelijk zien dat meer leads via je website begint bij de juiste basis:

  • Een scherp gedefinieerd ideaal klantprofiel.
  • Een contentmodel dat inspeelt op persona’s en koopfases.
  • Relevante conversiemechanismen op elk moment in de klantreis.
  • Slimme tools zoals Leadinfo om intentie te meten en leads te kwalificeren.
  • En een gestructureerde salesaanpak om kansen te verzilveren.

Door marketing en sales naadloos te laten samenwerken, zet je je website om in een krachtige leadmachine.

Leadinfo is een onmisbaar deel geweest in deze case. Wil je dit ook gaan proberen? Je kunt Leadinfo, gratis en geheel vrijblijvend, uitproberen voor 14 dagen. 

Klik hier om een account aan te maken.

Bereken je tarief

Je tarief is gebaseerd op de unieke bedrijven die we maandelijks identificeren – ruwweg 30% van uw websitebezoekers.

Bereken dit aantal met je Google Analytics-gegevens om je staffel te vinden.

Maak je geen zorgen; na de proefperiode sturen we je een voorstel op maat.

Geïdentificeerde bedrijven

Maandelijks tarief

0- 50

€ 49

51 – 100

€ 79

101 – 250

€ 129

351 – 500

€ 149

501 – 750

€ 199

751 – 1000

€ 269

1001 – 1500

€ 399

1501 – 2000

€ 449

1501 – 2000

€ 499

Geïdentificeerde bedrijven

Maandelijks tarief

0- 50

€ 59

51 – 100

€ 99

101 – 250

€ 149

351 – 500

€ 179

501 – 750

€ 259

751 – 1000

€ 339

1001 – 1500

€ 449

1501 – 2000

€ 549

1501 – 2000

€ 599